Shell Markası

Shell Markası

100 yıldan uzun bir zamandır Shell kelimesi, istiridye amblemimiz ve belirgin kırmızı-sarı renklerimiz Shell markasını simgeledi ve tüm dünyada değerlerimizi ve ürün ve hizmetlerimizin kalitesini ön plana çıkardı.

 

Shell kelimesi ilk olarak 1891'de, Marcus Samuel and Company tarafından Uzak Doğu'ya sevk edilen gazyağının ticari markası olarak görüldü. Bu küçük Londra işletmesi başlangıçta antika eşyalar, doğu kökenli ve merak uyandıran deniz kabukları üzerineydi. Bunlar o kadar popüler hale geldi ki – Viktoryenler bunları özellikle hediye kutularını dekore etmek için kullandılar –kısa zamanda şirketin Uzak Doğu ile kârlı bir ithalat-ihracat işinin temelini oluşturdu.

Bu kelime, 1897'de Samuel'in Shell Transport and Trading Company'yi kurmasıyla kurumsal statü kazandı. 1901'deki ilk logo bir midye kabuğuydu fakat 1904'e gelindiğinde kurum ve marka adını görsel olarak temsil etmesi için deniz kabuğu veya istiridye amblemi kullanıldı.

Royal Dutch Petroleum Company ile Shell Transport and Trading 1907'de birleştiğinde ikincisinin marka adı ve sembolü (Shell ve istiridye) yeni Royal Dutch Shell Grubu'nun kısa adı ve amblemi halini aldı. Ve o günden bu yana da öyle kaldı.

+ Hızlı Başvuru